LAB COLLECTION - Hodinky Perrelet

Přejít na obsah
SPOLEČNOST PERRELET PŘEDSTAVUJE NOVOU KOLEKCI „LAB“
Inovativní pojetí číselníku této vytříbené a sportovní kolekce v kombinaci s nadčasovým stylem. Na veletrhu Baselworld 2016 společnost Perrelet představila svůj nejnovější počin: modelovou řadu „LAB“.
Perrelet, společnost spojená zejména s vynálezem strojku s automatickým nátahem, hrdě stojí na základech své hodinářské tradice, která trvá již od roku 1777, a nepřestává své příznivce překvapovat. Díky své nesmírné kreativitě a neomezenému duchu inovací tato švýcarská hodinářská společnost nabízí věrným příznivcům jemného hodinářského řemesla novou řadu výhradně mechanických a dokonale zpracovaných hodinek.
Po rozšíření klasické modelové řady „Classic“, k němuž došlo v minulých letech, a po obohacení dámské kolekce řadou „Amytis“ a sportovní kolekce „Turbine“ je nový model LAB předzvěstí neformálně elegantní kolekce, která stávající kolekce hodinek skvěle doplní. Společnost Perrelet svojí novou řadou LAB pokračuje v tradici ucelené výroby hodinek ve svých vlastních závodech, od vývoje a výroby hodinových strojků, včetně krokového mechanismu, systému jemného seřízení a vlásku, až po navrhování a výrobu pouzder, číselníků a provádění povrchových úprav.

Hodinky jsou věrným reprezentantem hodnot a DNA této značky s mottem „číselník v pohybu“. Mnoho kolekcí obsahuje mnoho různých variací na dané motto, včetně řady Double Rotor, Turbine nebo dámské kolekce Amytis. V případě nové kolekce LAB však společnost Perrelet upřednostnila nenápadnější a rafinovanější provedení. Vlastní kalibr umožňuje hodinkám LAB zkombinovat technickou dokonalost s netradičním a inovativním vzhledem. Pouzdro o rozměru 42 x 42 mm z ušlechtilé oceli ve tvaru polštáře se vyznačuje měkkými zaoblenými liniemi s broušenými a leštěnými očky.
Střed pouzdra zdobí svislý dekorační prvek, který se skládá z úzkých vyvýšených obdélníků. Leštěná osmihranná luneta s matným broušeným profilem dodává modelu svébytný charakter. Dýnko pouzdra je vyrobeno ze safírového skla a je připevněno pomocí šesti šroubů. Celé pouzdro je velmi pevné a odolné a je vodotěsné do 5 ATM.

Zvláštní pozornost byla věnována provedení číselníku, který se pyšní originálním vzhledem. Trojrozměrného efektu bylo dosaženo víceúrovňovou strukturou a použitím různých typů povrchových úprav. Číselník je k dispozici ve stříbrné, antracitové a černé barvě a jeho střed je zdoben svislými pruhy, zatímco okraj je zbroušený do kruhu. Vyříznuté indexy potažené luminiscenčním materiálem SuperLuminova jsou uchyceny na kroužku ze safírového skla, takže vypadají, že se vznáší volně ve vzduchu. Neobvyklé rozhodnutí použít průhledný prvek bylo přijato zejména proto, aby mohl majitel hodinek LAB obdivovat nejúžasnější část hodinek: pulsující rotoroscilátor strojku.

Pracující strojek lze samozřejmě pozorovat průhledným dýnkem pouzdra, nicméně hodinky LAB jsou uzpůsobeny tak, aby milovníkům jemné hodinářiny umožňovaly pozorovat pohyb rotoru i při odečítání času. Tato technická inovace přišla s novým firemním hodinovým strojkem P-411. Rotor je připevněn k tzv. korunovému ozubenému kolu (se zuby na vnitřní straně) na vnější straně strojku, které zapadá do pastorku umístěného na vnějším okraji strojku. Rotor je ozdoben přišroubovaným kotoučem se šikmými dekoračními prvky, které lze obdivovat průhledným kroužkem s dílky hodinové stupnice.

Hodinky LAB udávají díky středově uspořádaným ručkám hodiny, minuty a vteřiny, jsou vybaveny ukazatelem data na pozici 6 a disponují 42 hodinovou rezervou chodu. Hodinky jsou vybaveny páskem z černé krokodýlí kůže se skládací sponou z ušlechtilé oceli a s logem značky Perrelet.

a1100_1.png
a1100_2.png
LAB detail movement.jpg
LAB_anthracite_dial.jpg
LAB_detail_carrure.jpg
LAB_detail_dial.jpg
LAB_detail_lugs.jpg
LAB_detail_rotor.jpg
LAB_silver_dial_  3-4 (1).jpg
Návrat na obsah